Egy társasház működtetése összetett feladat.  Egy társasház kezelése akkor van a legjobb kezekben, ha a mindennapok során fel sem tűnik a működése, egyszerűen csak jó a közérzetünk a tisztaságnak és szép lakókörnyezetnek köszönhetően. Nem bosszantanak a kiégett izzók, a ki nem vitt szemét, a szétszórt hirdetőanyagok és nem kell zűrös lakók, jogi ügyek és tartozások miatt aggódni.

A szakképzett közös képviselőnk szavatolja, hogy a társasházi feladatokat a lakók érdekei szerint a társasház egyedi adottságainak figyelembevételével a társasházi jogszabályok betartásával végzi.

Egy  társasház működése, a mindennapi operatív feladatok ellátása, a jövőbeni  célok, beruházások alapjainak megteremtése, valamint az üzemeltetés szerves részét képező műszaki, jogi és gazdasági feladatok összességét jelenti. Mindezen feladatok egy kézben tartása, összehangolása és a napi felmerülő döntési helyzetek felelőse a közös képviselő. A közös képviselő a közgyűlés felhatalmazása alapján megszervezi a társasház üzemeltetését,  karbantartási feladatait és felügyeli a tervezett felújításokat.  Ezen felül ügyel az épület folyamatos felújítási fázisaira, a társasház pénzügyi gazdálkodására és a közös tulajdonú épületrészek lehetőség szerinti hasznosítására pedig javaslatokat tesz és valósítja meg.

Társasházi szakképzett képviselet, társasházi jogszabályok betartása kapcsán a közös képviselő tevékenysége (kötelessége):

  • Társasház folyamatos jogszabályi előírásainak megfelelő működtetése, a társasházi jogszabályok betartása és betartatása
  • Közgyűlések előkészítése, megszervezése, lebonyolítása és adminisztrációja
  • Naplófőkönyv vezetése
  • Folyamatos, biztonságos üzemeltetés, beleértve a hibaelhárítások elvégeztetése, ellenőrzése, valamint a benyújtott számlák tartalmi ellenőrzése vonatkozó feladatokat
  • Éves részletes elszámolás készítése
  • Éves költségvetési terv javaslatának kidolgozása, valamint ezen terv alapján az egyes tételekhez és feladatokhoz tartozó ajánlatok, árajánlatok bekérése és összehasonlítása
  • Előző évi tevékenységről szóló beszámoló és pénzügyi elszámolás közgyűlés elé terjesztése
  • Közös költség hozzájárulások beszedése
  • Albetétenkénti befizetések nyilvántartása, fizetési fegyelem betartása
  • Szükség esetén a hátralékos tulajdonosokkal szemben a szükséges jogi lépések megtétele a közös költség hátralékok behajtása érdekében
  • Társasház biztonságos, és stabil működőképességének biztosítása
  • Társasház épület állapotának, állagának felmérése
  • Közüzemi, karbantartási és javítási számlák ellenőrzése, kifizetése
  • Éves, és távlati karbantartási, felújítási javaslatok készítése, valamint, azok árajánlatainak megkérése, és közgyűlés előterjesztése.
  • Társasházi közgyűlés által elfogadott árajánlat alapján a felújítási munkák megszervezése, elvégeztetése, ellenőrzése, és annak műszaki átvétele
  • Garanciális időn belüli hibajavítások kieszközölése, hosszú távú együttműködések kialakítása karbantartó vállalkozásokkal (így alacsonyabb árú szolgáltatások igénybevételének lehetősége)
  • Társasházat érintő, önkormányzati támogatások, pályázatok figyelemmel kísérése, és ismertetése, megpályázása.
  • Költséghatékonyság javítása (közüzemek korszerűsítése-kiváltása energiatakarékosabb megoldásokkal)
  • Jogszabályi előírások betartatása (tűzvédelem, villámvédelem, érintésvédelem) – tanúsítványok megszerzése
  • Társasházi alapító okirat szövegezése és módosítása (ügyvédi közreműködéssel)
  • Szervezeti és működési szabályzat szövegezése és módosítása (ügyvédi közreműködéssel)

A társasház működése során az alapításkor még nem látott, vagy még nem időszerű kérdések rendezése válhat szükségessé. A tulajdonosok fontos érdeke fűződhet ahhoz, hogy bizonyos változásokkal kapcsolatosan az alapító okirat rendelkezéseit megfelelően módosítani tudják. (például tetőtér vagy más közös terület eladásával). A társasházközösség életét szabályozó másik fontos okirat a társasház szerveit, a közös költség viselésének szabályait, a közös és külön tulajdon használatának szabályait, a házirendet megállapító szervezeti-működési szabályzat (SZMSZ). A tulajdonosi kör a társasházi lakásra igényt tartók közül alakult ki, így a társasház tulajdonosai mindenekelőtt abban érdekeltek, hogy a tulajdonukat társasházként tudják működtetni. (A legfeljebb hatlakásos társasház szervezetére és működésére a társasház döntése alapján a társasházi törvény rendelkezéseit, ilyen döntés hiányában, pedig a Ptk. közös tulajdonra vonatkozó szabályait kell alkalmazni.) A Szervezeti-Működési Szabályzatot is csatolni kell az ingatlan-nyilvántartási iratokhoz. Az új társasházi törvény a korábban az alapító okirat által megállapított részletszabályok közül a legtöbbet az SZMSZ-ben rendelte szabályozni; az alapító okirat emiatt a korábbiaknál sokkal kevesebb tárgyban tartalmaz rendelkezést. A házirend célja, hogy rögzítse a ház, mint lakóépület rendeltetésszerű használatára, állagának védelmére szolgáló követelményeket valamint a társas együttélés alapvető szabályait, a lakók egymás iránti magatartását meghatározza. A fenti dokumentációk biztosítják, hogy a lakók közös érdeke érvényesüljön.

Szakképzett közös képviselő segít, hogy a megfelelő tartalmi és formai elemekkel rendelkezzen a társasház alapító okirat, az SZMSZ és a házirend. Így könnyen elkerülhető, hogy a házból – akár részben is – szálloda, zenekari próbaterem vagy örömtanya legyen. A társasház-kezelői tevékenység olyan önálló feladatkör, amelynek ellátásához szükséges a társasház fenntartásával, működésével összefüggő gazdasági, műszaki és jogi követelmények alapos ismerete. Több éves szakképzett tapasztalat van a hátunk mögött, aminek köszönhetően tudjuk precízen és gyorsan intézni az ügyeket. Társaságunk az új generációt képviseli társasházkezelés és közös képviselet területén. Feladatunknak tekintjük, hogy megváltoztassuk a kialakult rossz képet a közös képviselet munkájáról, egy szerethető közös képviselet elérése a célunk, akihez bizalommal fordulhatnak Ügyfeleink!

Társaságunk vállalja a társasházkezelést pénzügyi feladatokkal együtt. Az esetleges peres- és nem peres eljárások egyéb jogi ügyekben (pl. fizetési meghagyás, végrehajtási eljárások, stb.) neves ügyvédi iroda áll rendelkezésünkre.