A társasház életének legfontosabb kérdései a közgyűlésen dőlnek el. Ez az a fórum, ahol a lakók érdemben befolyással bírnak a társasház életére. Célunk, hogy a közgyűlés ne egy nem várt, hosszas unalmas és bürokratikus fórum legyen.

A közgyűléseket hatékonyan, érdemi kérdések megbeszélésével folytatjuk le. A közgyűlésre felkészülten a vitapontok megoldási lehetőségeire már alternatívák és összehasonlított ajánlatok állnak rendelkezésre, így nem kérdések, hanem megoldási javaslatok merülnek fel.

A jegyzőkönyveknek nem kell kisregénynek lennie ahhoz, hogy megfeleljen az előírásoknak, törvényben foglaltaknak. Amiket viszont mindenképpen tartalmaznia kell, az a társasház címe, az időpont pontosan és az, hogy megismételt-e a közgyűlés vagy sem.

A jegyzőkönyv nyitó részében, még a napirendi pontok előtt meg kell határozni a megjelent tulajdonosok tulajdoni hányadát és azt, hogy a közgyűlés határozatképes-e vagy sem. Fontos, hogy a közgyűlést csak a meghirdetett napirendi pontokkal lehet megnyitni, más napirendi pontot nem lehet beiktatni.

Minden napirendi ponthoz kell egy rövid és tömör ismertető a hozzászólásokról és kell egy határozati szöveg, ez csak tényleg 1 maximum 2 mondat. Például: A közgyűlés a 2015. évi beszámolót elfogadta a felmentvényt a közös képviselő részére megadta. Ez után következzen, hogy a fenti határozati szöveget a tulajdonosok milyen szavazati arányokkal szavazták vagy nem szavazták meg. Ez minden pontnál ugyan ilyen formában szerepeljen.

A jegyzőkönyv végére oda kell írni, hogy a levezető elnök a közgyűlést berekesztette illetve a dátumot, esetleg óra perccel vagy azt, hogy K.m.f. [Kelt mint fent]. Ami gyakran elmarad még az, hogy a jegyzőkönyv minden oldalát alá kell írnia minden közgyűlési tisztségviselőnek. Társasházi közgyűlések jegyzőkönyv minta 2015.